Brno – 8 vietas ko apskatīt

Visiem zināms, ka lielākā daļa cilvēku, kas dodas ceļojumā uz Čehiju, pavada savas brīvdienās valsts galvaspilsētā Prāgā. Tomēr Brno, kas ir otrā lielākā Čehijas pilsēta noteikti arī ir apmeklēšanas vērta.

Mūsdienīga un dzīvespriecīga pilsēta, pateicoties daudziem ārvalstu studentiem, kuri to izvēlas kā savu studiju projektu galamērķi. Vēsturiska un krāsaina, reizēm tautā saukta arī par “mazo Vīni”. Brno būs piemērota ikvienam, jo netrūkst arī dažādas izklaides un “nakts dzīve” pilsētas ielās. Visbeidzot, daudzi citi pilsētu atpazīst arī MotoGP sacīkšu dēļ, jo šeit ik gadu norisinās arī viens no motociklu pasaules čempionāta posmiem.

Attēls no www.gotobrno.cz

Spilberkas pils

Brno pilsētu no kalna virsotnes dominējošā pils ir pazīstama kā viens no briesmīgākajiem pagātnes cietumiem. Šeit senos laikos ieslodzītie tika turēti šaurās un mitrās istabās un pakļauti necilvēcīgai spīdzināšanai.

Vizītes laikā varēsiet apskatīt arī telpas kuras iekārtotas tāpat kā agrāk, ar spīdzināšanas priekšmetiem un uzticamiem ieslodzīto apsargiem.

  • Darba laiki un biļešu cenas: ar detalizētu informāciju varēsiet iepazīties šeit

Brno katedrāle

Vissvarīgākā Brno baznīca neapšaubāmi ir 1296. gadā celtā Svētā Pētera un Pāvila katedrāle. Vissvarīgākā svētā pielūgsmes vieta visā Morāvijas reģionā. Tā atrodas neliela kāpiena augšpusē, kas liks jums nedaudz piepūlēties, bet tas noteikti būs to vērts.

  • Darba laiks: no pirmdienas līdz sestdienai 8:15 – 18:30; svētdienas 7:00 – 18:30
  • Ieejas maksa: bezmaksas

Brīvības laukums – “Náměstí Svobody”

Brno aktīvākā pilsēta daļa un populāra satikšanās vieta noteikti vienmēr ir dzīvespriecīgais trīsstūra formas laukums pilsētas centrā.

Senos laikos, šis bija galvenais tirgus placis un vieta no kurienes sākas ceļi uz visiem pilsētas virzieniem. Mūsdienās brīvības laukumu ieskauj daudzas vēsturiskas ēkas, tostarp Kleinas rezidence (Kleinův palác) un Četru milžu māja.
Laukuma centrā ir 1699. gadā uzceltā mēra kolonna (Morový Sloup), par piemiņu daudziem mirušajiem, laikā kad pilsētu bija pārņēmis mēris.

Vecpilsētas laukums – “Zelný trh”

Otrs nozīmīgākais laukums noteikti ir Zelny ter, labāk pazīstams kā dārzeņu tirgus laukums, kurā pat mūsdienās brīvdienās vēl ir iespējams atrast vietējo dārņenu tirgotājus. Laukuma centrā ir baroka laikmeta strūklaka kurā redzams, kā sengrieķu varonis Hērakls cīnās ar dažiem briesmoņiem. Turpat blakus atrodas arī Brno Nacionālais teātris, kur arī slevenais komponists Mocarts spēlēja bērnībā.

Pazemes labirints – “Labyrint pod Zelným trhem”

Zem iepriekš minētā Zelny ter laukuma atrodas arī pazemes labirints kurš sastāv no daudzām tuneļu ejām, kuras celtas jau viduslaikos un mūsdienās ir pārveidotas par sava veida muzeju-labirintu, pat ja reizēm tas ir ļoti tūristisks, bet tas ir viens no interesantākajiem apskates objektiem ko apmeklēt pilsētā.

  • Darba laiks: no otrdienas līdz svētdienai 9:00 – 18:00; sestdienās slēgts
  • Ieejas maksa: 3,00€ līdz 6,00€

“Kapucínská hrobka”

Tur pat iepriekšējo 2 apskates objektu tuvumā ir apskatāms arī Kapucīnu klosteris ar savu kriptu, kurā apskatāmi mirušo mūku mumificētās atliekas.

Darba laiki un biļešu cenas: ar detalizētu informāciju varēsiet iepazīties šeit

Morāvijas laukums – “Moravské náměstí”

Vēl viens no nozīmīgajiem laukumiem Brno ir Morāvijas laukums, kurā atrodas Sv. Toma baznīca, bronzas zirga statuja, Gubernatora ēka (Morāvijas galerija) un Brno augstākā tiesa.

Denisa dārzi

Pilsētā noteikti netrūkst arī zaļo zonu un vietas atpūtai. Denisa dārzi ir ideāla vieta, lai izbaudītu labo laiku un relaksēties.

Interesē papildus vietas Čehijā? Ieskaties: Ostrava – 3 vietas ko apskatīt

Atslēgvārdi: ,

Atbildēt