Skopje – 10 vietas ko apskatīt

Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētas apmeklējums lielākajai daļai no Jums varētu būt diezgan neierasta izvēle. Tiesa, šī Austrumeiropas galvaspilsēta noteikti šobrīd nav starp 10 Eiropas populārākajām galvaspilsētām ko apmeklēt, taču neapšaubāmi tā ir augoša tūrisma nozarē un tai ir pietiekami daudz ko piedāvāt apmeklētājam, kuri vēlas paplašināt savu redzesloku. Ja vēlies palutināt sevi ar “alternatīvu” ceļojumu, tad Skopje noteikti ir īstais galamērķis kur doties. Iepazīsim to labāk, apskatot 10 slavenākās atrakcijas.

“Kale” cietoksnis

Ja vēlaties baudīt lielisku skatu uz pilsētu no tās augstākā punkta, tad nevarat palaist garām elpu aizraujošo skatu no slavenā Kale cietokšņa. Tas atrodas Skopjes vecākajā pilsētas daļā un piedāvā skatu uz Vardar upi. Tas ir celts 6. gadsimtā p.m.ē., un to raksturo akmens un marmora bloki, kas pēc arheologu domām, ir saglabājušies no sabrukušās Skupi pilsētas. Stratēģiskā stāvokļa dēļ, cietoksnis vairākas reizes tika sagrauts un pārbūvēts, kā arī zemestrīces postīts. Šodien tā ir viena no skaistākajām tūristu vietām Skopjē un piedāvā iespaidīgu skatu uz pilsētu. Turklāt vasarā tajā notiek arī teātra izrādes svaigā dabā.

Vecpilsētas kvartāls “Bazar”

Vecais Osmaņu laikmeta tirgus placis, tā ir senākā Skopjes pilsētas daļa un vecpilsētas sirds. Tur ir atrodamas lieliski saglabājušās arhitektūras piemiņas no Osmaņu un Turku valdīšānas laikiem. Šī pilsētas daļa pēdējo gadu laikā ir kļuvusi ļoti populāra apemeklētājiem pateicoties daudzajām kafejnīcām ar unikālu atmosfēru, kā arī audumu, koka priekšmetu, zelta un dažādu citu vietējo amatnieku veikaliem.

Akmens tilts

Tas savieno divas Maķedonijas galvaspilsētas dvēseles – vecpilsētu un mūsdienīgāko Skopjes daļu – akmens tilts ir vēsturiska vieta, ko aplenkuši gan tūristi, gan vietējie galvaspilsētas iedzīvotāji, lai apbrīnotu Vadaras upi, kas plūst zem tā.

Maķedonijas arheoloģijas muzejs

Viens no svarīgākajiem muzejiem Skopjē neapšaubāmi ir nesen uzbūvētais Arheoloģijas muzejs (tas tika uzcelts 2014. gadā). Iekšpusē atrodas svarīgi bizantiešu dārgumi, feniķiešu nekropoles paliekas un maķedoniešu seju 3D rekonstrukcijas, izveidoti sākot no oriģinālajiem galvaskausiem.

 • Darba laiks: no pirmdienas līdz svētdienas 10:00 – 18:00
 • Ieejas maksa: 5,00€ | Studentiem 2,40€

Maķedonijas laukums

Skopjes pilsētas centrs, neapšaubāmi ir nesen uzbūvētais rosīgais Maķedonijas laukums, kam raksturīga diezgan masīva statuju klātbūtne.

“Matka” kanjons

Matkas ezers un kanjons atrodas apmēram 15 km attālumā no Skopjes, Tetovo pilsētas virzienā, taču, ja jums ir laiks, tas noteikti ir apmeklējuma vērts. Tā ir apburoša dabas apskates vieta, kur kādreiz atradās 80 klosteri, bet šodien atlkušie vien tikai 4.

Tā ir lieliska vieta pārgājējiem, kajaku laivotājiem un klinšu kāpējiem, bet arī vienkāršiem pastaigu un dabas mīļotājiem. Matkas kanjons, pateicoties tuvumā esošajai Maķedonijas galvaspilsētai, ir ļoti populārs galamērķis tūristu un vietējo iedzīvotāju vidū.

 • Matkas klosteris, kas celts 14. gadsimtā, atrodas Treska upes kreisajā krastā. Saskaņā ar uzrakstu uz baznīcas, kāds to 1497. gadā atrada sliktā stāvoklī un bez jumta, tāpēc viņš to salaboja, pievienoja jaunas freskas, uzcēla verandu un izveidoja vīna dārzu.
 • Savukārt Sv. Andreja klosteris atrodas Treskas upes aizā, tikai dažu soļu attālumā no ūdens, un tā noteikti ir viena no skaistākajām vietām, ko redzēt Skopjes apkārtnē.

Kā nokļūt uz Matkas kanjonu?

Matka kanjonā nav ieejas maksas. To var bez maksas apmeklēt ikviens. Autostāvvieta arī ir bezmaksas!

No pilsētas centra ir diezgan viegli nokļūt līdz Matkas kanjonam. Tūristiem ir 3 iespējas:

 1. Sabiedriskais transports – Tas protams ir lētākais variants, lai apmeklētu Matka kanjonu. No pilsētas centālās autoostas brauciet ar 60. autobusu. Biļetes cena turp un atpakaļ maksās mazāk par 4€.
 2. Ar savu auto – vienkāršākais variants, jo brauciens no pilsētas aizņem tikai apmēram 30 minūtes. Ceļš uz Matkas kanjonu ir diezgan ok, bet vietām šaurs. Izmantojiet Google Maps, lai tur nokļūtu. Bet jāņem vērā ka autostāvvietu skaits ir ierobežots un vasaras sezonā te apmeklētāju tiešām ir daudz!
 3. Taksometrs – Viens brauciens no Skopjes līdz Matkas kanjonam maksās aptuveni 10€ (vienā virzienā). Ejot ārā no kanjona, tur būs daudz taksometru. Braucot ar taksometru uz Matkas kanjonu, jūs ietaupīsiet grūtības ar autostāvvietu un aizvedīs Jūs tieši līdz takas sākumam.

+4 papildus vietas

Ja ir pietiekami daudz laika, tad variet vēl turpināt Skopjes izpēti apmeklējot:

 • Mustafa Pasha” mošeja, kura celta 1492. gadā, ir viena no vislabāk saglabātajām mošejām Eiropā.
 • Mātes Terēzes memoriālā māja, viņai veltīts muzejs, pilns ar uzfilmētām liecībām, fotogrāfijām un artefaktiem, kas stāsta par šīs slavenās sievietes dzīves izvēli.
 • Tūkstošgades krusts (Millennium Cross) – kad reliģija satikās ar dabu radās tāds interesants piemineklis Maķedonijas galvaspilsētā, kas atrodas brīnišķīgā Vodno kalna virsotnē: divas atrakcijas par viena cenu!
 • Skopjes ūdensvads – diemžēl daļēji pamestā stāvoklī, ir viens no svarīgākajiem pilsētas vēsturiskajiem objektiem. Atrakcija, kas, pēc dažu domām celta jau romiešu laikmetā (lai gan saskaņā ar dažiem avotiem ūdensvads ir krietni jaunāka konstrukcija).

Interesē papildus vietas Ziemeļmaķedonijā? Ieskaties: Ohrida – 3 vietas ko apskatīt

Atbildēt