Škodra – 5 vietas ko apskatīt

Škodra ir viena no vecākajām pilsētām Eiropā, un vienmēr ir bijusi viens no nozīmīgākajiem Albānijas kultūras centriem, līdz ar to, tā tiek uzskatīta par “Albānijas kultūras šūpuli” vai Albānijas kultūras galvaspilsētu. Apskatīsim 5 vietas, kuras manuprāt ir galvenie apskates objekti ko redzēt.

Rozafa pilsdrupas

Leģenda vēsta, ka Rozafa bija sieva jaunākajam no brāļiem, kuri bija uzcēluši šo pili. Sieviete esot piekritusi tikt apglabāta pils pamatos, lai pils nespētu sabrukt.

No šejienes būs iespēja baudīt neticamu skatu uz visu pilsētu un tuvumā esošo ezeru. Turklāt, ja sanāks tur būt Muezzina dziedāšanas laikā, jūs varēsiet dzirdēt visas ielejas aicinājumu uz lūgšanos, tās noteikti būs unikālas emocijas ko piedzīvot.

  • Darba laiks: no aprīļa līdz septembrim 9:00 – 18:00; no oktobra līdz martam 8:00 – 16:00
  • Ieejas maksa: 2,00€ līdz 3,00€ (atkarīgs no sezonas)

“Ebu Beker” mošeja

Albāņu valodā saukta par Xhamia Ebu Beker. Mošeja tika uzcelta 1994. gadā netālu no senās 18. gadsimta mošejas paliekām, kas diktatūras laikā tika iznīcināta pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados. Mošejā ir 24 metrus augsts kupols un divi 41 metru augsti minareti.

Pareizticīgo katedrāle

Albāņu valodā saukta par Katedralja e Lindjes së Krištit, ir albāņu pareizticīgo baznīcas kulta vieta. Katedrāle tika pabeigta 2000. gadā, vietā kur pirms tam bija cita koka baznīca. Pašreizējā ēka sastāv no lielas navas, trim kupoliem un zvanu torņa.

Škodras ezers

Esot Škodrā, jūs noteikti nevariet palaist palaist garām burvīgo ezeru, kas atrodas ne pārāk tālu no pilsētas. Uz robežas starp Albāniju un Melnkalni, tas ir lielākais ezers Balkānu pussalā un noteikti starp tiem, kuriem ir visdažādākā un sarežģītākā ekosistēma (tik daudz, ka Melnkalnes daļa gadiem ilgi ir bijusi nacionālais parks). Es to sasniedzu mērojot ceļu ar velosipēdu, visu ceļu vērojot neticami skaistas ainavas.

Lai nokļūtu labākajā ezera apkaimē, lai apmeklētu ezera skaistumus Albānijas pusē, dodieties uz Rozafa pilsdrupu pusi, tālāk garām upei pa gājēju ielu Shëtitorja e Molos un tā vietā, lai nogrieztos pa kreisi, lai nokļūtu līdz pilsdrupām, nogriezieties pa labi un pāri tiltam. Tad atkal tur pat gar krastu (Shiroka ciema virzienā), dažus kilometrus tālāk kur Boiana upe pārvērtīsies par Šodras ezeru.

“Mesit” vecais akmens tilts

Mesas tilts ir Škodras kultūras piemineklis. To 18. gadsimta beigās atjaunoja vietējais Osmaņu pasas vadonis Kara Mahmuds Bušati, un tas šķērso Kiras upi. Tilts ir 108 metrus garš, 3,4 metrus plats, 12,5 metrus augsts un tam ir 13 arkas.

Škodras naktsdzīve

Škodras pilsēta mani pārsteidza ar savu dzīvīgumu, un uzskatu ka to būtu interesanti redzēt ikvienam: no pulksten 18:00 pilsētas ielas sāk kļūt patiešām piepildītas ar ģimenēm, pāriem, bērniem…cilvēki kuri pēdējās dienas stundas pavada ārpus mājas, kad saule jau vairs nekarsē kā dienas laikā.

Galdiņi kafejnīcās ir pārpildīti, rindas pie saldējuma kioskiem kļūst garākas un pat vecāka gadagājuma cilvēki noliek savus saliekamos krēslus pilsētas centra ielās un izaicina viens otru šahā!
Lai izbaudītu Škodras naktsdzīvi, ir divas galvenās ielas: Rruga Kolë Idromeno, centrālā, pilnībā atjaunota gājēju iela, krāsaina un iespēju pilna, un iepriekšminētā Shëtitorja e MolosBoiana upes krastā.

Atbildēt