Ostrava – 3 vietas ko apskatīt

Ja jums rodas jautājums, ko redzēt Čehijā izņemot Prāgu un Brno, tad mana atbilde ir Ostrava! Trešā lielākā Čehijas pilsēta ir starp vecākajām visā valstī: atliek aizdomāties tikai, ka atrastās civilizācijas pazīmes ir aptuveni 25000 gadu vecas.

Viena no pilsētas iesaukām ir Čehijas tērauda sirds, jo Čehijas lielākā tērauda rūpniecības galvenā mītne atrodas tieši Ostravā.
Neskatoties uz to, pilsēta ir ļoti jauna un svaiga: netrūkst vietu, kur iedzert izcilu kafiju, ielu mākslas eksemplāru dažādos centra nostūros un dažādas interesantas jauniešu satikšanās vietās.

Vítkovice

Pilsētas daļa ar nosaukumu Dolní oblast Vítkovice, kas iekļauta Eiropas kultūras mantojuma sarakstā (UNESCO), ir īpašs rūpniecības rajons, kas izveidojies 19. gadsimta pirmajā pusē, un tajā redzamas tradicionālās dzelzs ražošanas attīstības piemiņas.

Mūsdienās daudzi muzeji atrodas tieši tur, kur kādreiz atradās ogļraktuves, un senās lietuves – Austrumeiropas lielākās rūpnieciskās arheoloģijas pieminekļa apmeklējums ir patiešām interesants. Šajos muzejos varēsiet apskatīt to laiku kalnraču dzīvi, viņu smago darbu un pat nogaršot viņu ēdienu. Kalnrūpniecības ziņā ir vērts apmeklēt ģeoloģisko paviljonu, kurā ir apmēram 15000 apskates priekšmetu, ieskaitot mineraloģiskās un petrogrāfijas kolekcijas.

  • Darba laiki un biļešu cenas: ar detalizētu informāciju varēsiet iepazīties šeit

Vecpilsētas laukums – “Masarykovo Namesti”

Ostravu bieži raksturo kā pelēku un piesārņotu pilsētu, taču apmeklējot šo pilsētas laukumu, sapratīsiet ka šīs īpašības ir tikai pagātne atmiņas.

Pilsētas centrs faktiski ir pilns ar krāsainām ēkām, kuras raksturo lieliska arhitektūra, un uzsākot pastaigu noteikti neliks vilties galvenais vecpilsētas laukums Masarykovo námestí, kur atrodas vecā rātsnama ēka, kurā šobrīd atrodas Ostravas muzejs. Tur būs atrodama izstāde, kas veltīta pilsētas vēsturei.

Jaunā rātsnama skatu tornis

Visaugstākais pulksteņa tornis Čehijas Republikā atrodas tieši šeit. No jumta terases, kas atrodas 72 metrus augstumā, paveras iespaidīgs skats uz pilsētu, apkārtni un kaimiņos esošo Poliju.

Jaunais rātsnams ir divdesmitā gadsimta sākuma ēka, netālu no Ostravas vēsturiskā centra. Bez šaubām šī būs tā vieta, no kuras pavērsies vislabākais skats uz pilsētu.

  • Darba laiks: atkarīgs no sezonas, vairāk info šeit
  • Ieejas maksa: 2,00€ (aptuveni)

Interesē papildus vietas Čehijā? Ieskaties: Brno – 8 vietas ko apskatīt

Tags: ,

Atbildēt