Kauņa – 5 vietas ko apskatīt

Joprojām daudziem maz zināma Eiropas līmenī, otra lielākā Lietuvas pilsēta arvien vairāk piesaista arvālstu tūristus.

Vienkārša, dzīvespriecīga, ar jūgendstila dvēseli un draudzīga tūristiem. Kauņa ir labs galamērķis, kas spēj apmierināt gan ceļotājus naktsdzīves meklējumos, gan ģimenes ar bērniem, gan tūristus, kurus piesaista vēsture un kultūra. No muzejiem līdz mākslas galerijām, no pilīm līdz koku alejām. Kauņa piedāvā bagātīgu kultvēsturisko portfeli, kuru papildina skaista arhitektūra un brīnišķīgi parki.

Vecpilsēta un viduslaiku pils

Kauņas vecpilsēta ir vecākā pilsētas daļa, un tās platība ir gandrīz 1,5 km². Vecpilsēta pārklāta ar bruģētām gājēju ielām, maziem veikaliņiem, kafejnīcām un viduslaiku arhitektūru. Sakarā ar Kauņas bagāto merkantilo vēsturi kā Hanzas savienības dalībniecei, daudzām vecpilsētas ēkām ir novērojama gotikas un renesanses periodu ietekme.

Tur pat blakus vecpilsētai, atrodas Kauņas pils. Tai savulaik uzbruka teitoņu bruņinieki un tā ir pirmā pilsētas vieta kur cilvēki uzsāka apmesties. Laika gaitā tā vairākas reizes tika iznīcināta un izmantota arī kā cietums. Tikai pēdējos gados ēka ir pārbūvēta un atdota Lietuvas tautai.

Pilna biļetes cena Kauņas pilī ir 2,00€. Sīkāka informācija oficiālajā mājaslapā.

Brīvības aleja ar Sv. Miķeļa pareizticīgo baznīca

Gārākā Austrumeiropas gājēju iela pilnībā pārklāta ar liepu koku ieleju abās ielas pusēs, tas piešķir “Laisves Aleja” ielai skaistu un zaļganu paskatu.

Iepirkšanās mīļotājiem noteikti šeit netrūks veikalu. Šī ir pilsētas daļa kura veidota mūsdienu arhitektūras stilā, te atrodas slavenākās viesnīcas un daudzi restorāni. Avēnijas galā izceļas dižā pareizticīgo Sv. Miķeļa baznīca.

IX forts

Pavisam nedaudz ārpus Kauņas pilsētas atrodas Devītais forts, ko varētu nosaukt kā Lietuvas Aušvicu – vietu kurā dzīvību zaudēja tūkstošiem nacistu okupācijas upuru. Muzejs apkopo izsūtīto cilvēku priekšmetus kustīgā un aizkustinošā izstādē, savukārt pašā fortā joprojām ir redzamas telpas, kurās ieslodzītie tika ieslodzīti un spīdzināti.

“Pazaislis” klosteris

Izolētajā mežā Kauņas piepilsētā austrumu galā, slēpjas viens no lielākajiem valsts arhitektūras un mākslas dārgumiem – Pazaislis klosteris, lielisks baroka laikmeta piemērs.

Tags: ,

Atbildēt